Smlouva o zápůjčce je upravena v § 2390 a násl. občanského zákoníku. Smlouva o zápůjčce je uzavřena na základě toho, že zapůjčitel (věřitel) přenechá vydlužiteli (dlužníku) zastupitelnou věc, aby ji užil podle libosti a po čase vrátil věc stejného druhu zpět věřiteli.

V daném případě jsou touto zastupitelnou věcí finanční prostředky, tedy peníze. V souvislosti se zápůjčkou peněz lze sjednat i úroky.

Samotné znění smlouvy o zápůjčce bude záležet na okolnostech případu, kterými jsou např., zda je smlouva navrhována zapůjčitelem nebo vydlužitelem, zda zapůjčitel požaduje zajištění vrácení zápůjčky, zda má být zápůjčka bez úročná apod. Samotné znění smlouvy o zápůjčce může tedy mít více variant, když většina z těchto variant je zde k dispozici ke stažení.

Níže jsou k dispozici ke stažení následující vzory smluv o zápůjčce, které v rámci naší agendy tvorby vysoce kvalitních smluvních vzorů, šablon a smluv na míru, vytváříme pro mnohé účetní společnosti, jaké i pro individuální klienty. Tyto vysoce kvalitní smluvní vzory, založené na profesionálně zpracované šabloně Word (.docx) jsou k dispozici ke stažení za mírný poplatek. Z těchto vzorů si potom můžete vybrat, jaký pro vás bude nejvhodnější, např. podle toho, zde jste větší společnost nebo fyzická osoba:

Zde je přehled vzorů ke stažení nacházejících se v rámci prémiového obsahu tohoto článku:
Název a stručný popisUpřesňující údajeDalší upřesněníTyp dokumentuFormát
Smlouva o zápůjčce peněz bezúročnáZajištění smluvní pokutouFO x FOVzordocx
Smlouva o zápůjčce peněz bezúročnáZajištění smluvní pokutouSRO x FOVzordocx
Smlouva o zápůjčce peněz na bankovní účet, bezúročnáZajištění ručitelem a smluvní pokutouFO x FOVzordocx
Smlouva o zápůjčce peněz na bankovní účet, bezúročnáZajištění smluvní pokutouFO x FOVzordocx
Smlouva o zápůjčce peněz na bankovní účet, bezúročnáZajištění smluvní pokutouSRO x SROVzordocx
Smlouva o zápůjčce peněz s úrokemZajištění smluvní pokutouFO x FOVzordocx
Smlouva o zápůjčce peněz s úrokemZajištění smluvní pokutouSRO x FOVzordocx

Zde se nachází prémiový obsah tohoto odborného článku, který je přístupný jen držitelům předplatného.

Máte-li odpovídající předplatné, přihlaste se zde.

Pokud předplatné ještě nemáte, prozkoumejte následující varianty předplatného pro získání přístupu k veškerému prémiovému obsahu na našem webu:
Předplatné smluvních a právních vzorů (1 rok), Předplatné smluvních a právních vzorů (6 měsíců), Předplatné smluvních a právních vzorů (1 měsíc), Předplatné smluvních a právních vzorů (1 den), Předplatné prémiového obsahu odborných článků (1 rok), Předplatné prémiového obsahu odborných článků (6 měsíců), Předplatné prémiového obsahu odborných článků (1 měsíc), Předplatné prémiového obsahu odborných článků (1 týden)

Nebo využijte předplatného prémiového obsahu jen tohoto článku:
Předplatné prémiového obsahu článku “Smlouva o zápůjčce finančních prostředků” (1 den)
, za akční cenu 199,- Kč !!!