Poslední aktualizace: |

Mgr. David Netušil, advokát společnosti advokáti online s.r.o. se ve dnech 31.07.2016 až 16.08.2016 zúčastnil projektu “Evropští advokáti na Lesbu” (“European Lawyers on Lesvos“), kde v Řecku, na ostrově Lesbos (tábor – hotspot Moria), poskytoval právní pomoc uprchlíkům.

Projekt “Evropští advokáti na Lesbu” (“European Lawyers on Lesvos”) je organizován společně Radou evropských advokátních komor (CCBE) a Německou advokátní komorou (DAV). Cílem projektu je zajistit, aby se každému jednotlivému uprchlíkovi dostalo kvalifikované právní pomoci.

V době působení Mgr. Davida Netušila na řeckém ostrově Lesbos se poskytovaná právní pomoc uprchlíkům týkala zejména případů slučování rodin žadatelů o azyl,upravenou především tzv. Dublinským nařízením (nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 604/2013 ze dne 26. června 2013, kterým se stanoví kritéria a postupy pro určení členského státu příslušného k posuzování žádosti o mezinárodní ochranu podané státním příslušníkem třetí země nebo osobou bez státní příslušnosti v některém z členských států).

Konkrétně se jednalo o případy, kdy např. manželka s dětmi jako žadatelé o azyl, nebo mezinárodní ochranu, se nacházeli  v jiném členském EU a její manžel právě v uprchlickém táboře v Řecku. Na základě kritérií stanovených ve výše uvedeném Dublinském nařízení se potom řešila otázka sloučení této rodiny, k čemuž byla poskytnuta odpovídající právní pomoc.

Právní vzory k bezplatnému stažení

Zde jsou k dipozici, k bezplatnému stažení, některé smluvní a právní vzory související s tématem tohoto příspěvku a s právní pomocí zajišťovanou naší advokátní kanceláří:

[wpfd_category id="315"]

Další prémiové smluvní a právní vzory v této, a v dalších souvisejících kategoriích, jsou k dispozici k bezplatnému stažení zde. Aktuálně lze bezplatně stahovat 71 smluvních a právních vzorů. Pro placené stahování je nyní k dispozici 121 prémiových vzorů. Přístup k těmto placeným prémiovým vzorům je za přiměřené předplatné. K samotnému předplatnému vzorů lze dále volitelně získat i předplatné další právní pomoci.

Rezervujte konzultaci k otázkám řešeným tímto článkem

[bookly-form staff_member_id="2"]

Nebo zadejte veřejný bezplatný dotaz advokátovi

]]>