Poslední aktualizace: |

Cizinec není povinen se zdržovat neustále na adrese jeho hlášeného pobytu, na které má doklad o zajištění ubytování. Tento závěr vyplývá z rozsudku Nejvyššího správního soudu ze dne 16.12.2015, čj. 8 Azs 137/2015-41.

Nejvyšší správní soud je názoru, že ze zákona nevyplývá, že by se cizinec měl povinnost zdržovat se výlučně na adrese, kde má ve smyslu zákona po pobytu cizinců zajištěno ubytování. Z žádného ustanovení tohoto zákona nevyplývá, že by každý cizinec měl být bez dalšího a neustále fyzicky k dispozici cizinecké policii a orgánů veřejné správy na adrese jeho hlášeného pobytu.

Výjimkou jsou případy, kdy je cizinci např. uloženo zvláštní opatření za účelem vycestování, nahrazující zajištění cizince, ve smyslu zákona o pobytu cizinců na území ČR.

Právní vzory k bezplatnému stažení

Zde jsou k dipozici, k bezplatnému stažení, některé smluvní a právní vzory související s tématem tohoto příspěvku a s právní pomocí zajišťovanou naší advokátní kanceláří:

[wpfd_category id="291"]

Další prémiové smluvní a právní vzory v této, a v dalších souvisejících kategoriích, jsou k dispozici k bezplatnému stažení zde. Aktuálně lze bezplatně stahovat 71 smluvních a právních vzorů. Pro placené stahování je nyní k dispozici 121 prémiových vzorů. Přístup k těmto placeným prémiovým vzorům je za přiměřené předplatné. K samotnému předplatnému vzorů lze dále volitelně získat i předplatné další právní pomoci.

Rezervujte konzultaci k otázkám řešeným tímto článkem

[bookly-form staff_member_id="2"]

Nebo zadejte veřejný bezplatný dotaz advokátovi

]]>